Informacja dla zdających egzamin w sesji zimowej 2019

Przypominamy, że ogłoszenie wyników Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i przekazanie dokumentacji do szkół nastąpi 22 marca 2019 roku.

Uwaga osoby z podstawowym / gimnazjalnym wykształceniem

Drodzy Państwo,

informujemy, że Szkoła jeszcze w lutym/ marcu uruchomi IX edycję Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie Opiekun medyczny. Ukończenie kursu pozwala na przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie Opiekun medyczny, który odbywa się na terenie szkoły i po jego zdaniu, na podjęcie pracy w tym zawodzie. Kurs stwarza niepowtarzalną szansę na zdobycie tego poszukiwanego i potrzebnego zawodu osobom nie posiadającym średniego wykształcenia. Wiele osób ukończyło już u nas ten kurs i z powodzeniem pracują i realizują się w zawodzie Opiekun medyczny. Oczywiście na kurs mogą zapisać się też osoby ze średnim i wyższym wykształceniem. Kurs jest bezpłatny, trwa 1 rok. Na zakończenie kursanci otrzymają zaświadczenie na druku MEN.

 

Zainteresowanych tą ciekawą ofertą, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. 

 

                                                          Więcej o KKZ

Rozpoczęcie zajęć przez słuchaczy nowych kierunków z naboru zimowego

W piątek 08 02 2019 od godz. 15:00  i w sobotę 09 02 19 od godz. 8:00 odbędą się pierwsze zajęcia na nowych kierunkach -Technik masażysta i Terapeuta zajęciowy. Zapraszamy!

Pożegnanie absolwentów wydziału Terapia zajęciowa

W dniu 24 stycznia odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów wydziału Terapia zajęciowa. Były podziękowania i chwile wzruszenia. Życzymy Wam wielu sukcesów w życiu osobistym i spełnienia w zawodzie terapeuty zajęciowego.

Rekrutacja zimowa przedłużona do końca lutego!

Szczegóły znajdą Państwo pod linkiem:

http://www.medyk-stg.pl/informacje-dla-kandydatow.html

Plany zajęć na II sem.

Informujemy, że plany zajęć ma II sem są dostępne na stronie internetowej.

Wizyta studyjna w Starogardzkim Centrum Rehabilitacji

W dniu 03.01 słuchacze II semestru terapii zajęciowe w ramach zajęć z zakresu pedagogiki  udali się wraz z opiekunem na wizytę studyjną do Starogardzkiego Centrum Rehabilitacji. Słuchacze zapoznali się z szeroką ofertą zabiegów usprawniających z zakresy fizyko i fizjoterapii oraz masażu.

Pani Anna Rezmer przedstawicielka  centrum  oprowadziła słuchaczy pokazując poszczególne gabinety tj. hydromasażu, parafinoterapii, masażu, sale ćwiczeń, salę usprawniania dzieci.

Spotkanie było bardzo interesujące i pozwoliło słuchaczom utrwalić wiadomości dotyczące problemów i potrzeb osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. 

Pani Ania zachęcała słuchaczy do podjęcia stażu, w celu rozwoju własnego warsztatu  oraz zdobycia dodatkowych umiejętności.

Dziękujemy pani Kierownik Elżbiecie Zimmerman- Sztandur za umożliwienie wizyty. 

Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2018/19

Przypominamy, że dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszej szkole ustalone zostały na 2 i 4 maja oraz 21 czerwca 2019 roku.

Ferie zimowe- 11- 24 II 19

Wiosenna przerwa świąteczna- 18- 23 IV 19

Zakończenie roku szkolnego - 19 czerwca 2019 roku.

 

 

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Staropolskim obyczajem, kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,

Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. 


Przy tej pięknej sposobności i my życzymy wam radości,

aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!

 
 

Gala wolontariatu 2018

W poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., w auli konferencyjnej Polpharmy w Starogardzie Gd. odbyła się Gala wolontariatu roku 2018. Nasza słuchaczka wydziału Terapia zajęciowa Pani Iwona Migowska otrzymała podziękowanie za działalność w ramach wolontariatu. Gratulujemy Pani Iwono, jesteśmy z Pani dumni!

Strona 1 z 6